(864) 280-5856

Tarama Sonrası Düzenleme (Post Processing) Rehberi

st=>start: Ham Dosyaları Ä°ndirmek|success:>./ham-dosyalari-indirmek e=>end: TIFF’lerden PDF Oluşturma|success:># op-dogrulama=>operation: Kitap Bütünlüğünü Doğrulamak:>./kitap-butunlugunu-dogrulamak op-isimlendirme=>operation: Dosya Ä°simlendirme ve Organizasyon:>./dosya-isimlendirme-ve-organizasyon op2=>inputoutput: ScanTailor Experimental ile Resimleri İşleme|calm:>./scantailor-ile-ham-resimleri-islemek op3=>inputoutput: FineReader ile Satır Eğikliklerini Düzeltme|calm:>./finereader-ile-satir-egikliklerini-gidermek st->op-dogrulama->op-isimlendirme->op2->op3->e

Bu rehberde, teorik bilgilerle birlikte, “Rich Yancey - Son Yıldız” kitabının resimlendikten sonra PDF oluşturma aşamasına kadarki düzenleme süreci anlatıldı. Yazı ve resimlerle, okuyarak, herkes istediği hızda ögrenebilir, sonrasındaki videolarda işlemlerin nasıl yapıldığını görebilir.

Öncelikle burada anlatılacak kitap düzenleme sürecinin hemen bir kaç tıklama ile yapılacak bir iş olmadığına psikolojik olarak hazır olmalısınız. Kitabın tüm sayfalarını bir kaç defa gözden geçirmeniz gerekebilir. Bir sayfa için harcayacağınız ortalama zaman önceki tecrübelerinize göre, 15sn’nin altında olabileceği gibi, 30sn’yi de bulabilir.

Gerekli Programlar

Mutlaka ScanTailor Experimental sürümünü kullanmalısınız. Experimental sürüm daha hızlı olmasının yanında farklı yakınlaştırma seviyeleri ile (Zoom Level) çekilmiş resimleri daha kolay aynı ölçülere getirebiliyor. Ayrıca; ne önceki ScanTailor sürümlerinde ne de Photoshop ve FineReader‘da bulunan, satır eğikliklerini düzeltme özelliği var.

Sadece videoları izlemek öğrenme açısından yetersiz kalabilir. Bu rehber yazı, resim ve videolarıyla bir bütündür.
Uygulama videolarını izlemeden önce, akla gelebilecek sorulara karşı, lütfen (419) 736-1662