Pachymetria to kluczowa interakcja w dziedzinie okulistyki, która wykorzystuje gadżet zwany pachymetrem do ilościowego określania grubości rogówki. Ta operacja może być kierowana za pomocą strategii optycznej lub ultradźwiękowej. optyk tomaszow mazowiecki Pozwól nam zbadać część zastosowań pachymetrii w okulistyce:

Odgrywa kluczową rolę przy podejmowaniu decyzji, czy jest chroniony, aby skierować laserową procedurę medyczną na konkretnego pacjenta. Aby wykonać zabieg medyczny z użyciem lasera refrakcyjnego, ważne jest, aby wyeliminować tkankę rogówki w celu ponownego uformowania rogówki. Bez względu na to, czy tkanka rogówki jest odpowiednia do kierowania zabezpieczoną metodologią LASIK, jest podyktowana pachymetrią. okulista tomaszow mazowiecki Odpowiednia grubość rogówki jest potrzebna, aby uniknąć stanu oka znanego jako ektazja powodująca dziwne obrzęk rogówki, który może skutkować zabiegiem medycznym jako objaw laserowego oka.

Szeroko pomaga w lokalizacji i leczeniu jaskry w jej początkowych fazach. Grubość rogówki, która może wpływać na napięcie wewnątrzgałkowe, można oszacować za pomocą pachymetru. Podejście terapeutyczne, które w większości ma na celu odcięcie wewnątrzgałkowego nadal w powietrzu, oparte na wynikach eksperymentalnych. Ilekroć analizuje się jaskrę, nie można jej całkowicie przywrócić. Tak czy inaczej, postępuj zgodnie ze zwyczajowym i przewidywalnym systemem leczenia, aby zapobiec całkowitemu nieszczęściu widzenia.